Win + Win na kółkach

Kilka tygodni temu, wylatując za granicę, dałem się porwać postępowi i zamówiłem zamiast taksówki Ubera. Zarejestrowałem się przez stronę www, pobrałem apkę na telefon, popełniłem kilka kliknięć i wyznaczyłem trasę na lotnisko. Między kliknięciami dostałem do wyboru auto ekonomiczne lub luksusowe. To ekonomiczne okazało się wystarczająco luksusowe. Aplikacja od razu podała szacunkowy koszt przejazdu.

Po kilkunastu minutach samochód stał pod blokiem. Dodatkowo przewiózł mnie za darmo!!! No, prawie, znaczy się bez fizycznego płacenia gotówką czy kartą. System automatycznie obciążył moją kartę i wystawił fakturę. Ja mogłem cieszyć się przejażdżką i fajną rozmową z kierowcą.

Mnóstwo ułatwień dla mnie – oszczędność czasu, pieniędzy, pracy do wykonania. Mnóstwo ułatwień, oszczędności dla kierowców i mnóstwo ułatwień i oszczędności dla właścicieli Ubera. Pewnie Stephen Covey przekręca się w trumnie – z radości, że jego win-win rozwija się do win-win-win! A nawet win-win-win-win-….

Dostałem od Ubera kod, na który Ty możesz zamówić swoją pierwszą podwózkę do wartości 30zł – za sam kod! Oto ów kod: d994ev2wue. Ja też na tym zyskuję zniżki na kolejne przejazdy.

Ale nie po to się tyle rozpisałem, by Cię wyciągnąć na Ubera, ale na trzeci warsztat: „7 nawyków skutecznego lidera” pt: „Negocjacje + Słuchanie” już w najbliższy poniedziałek 22 maja o 19:00 na Nowoursynowskiej 154a. Koszt: 25zł – studenci/50 – zł pracujący.

Rejestracja na wydarzenie tutaj!

I tu też jest win-win! Twój zysk to:
-rozwój wiedzy – ktoś przygotował dla Ciebie część prezentacyjną,
-rozwój umiejętności – ktoś przygotował dla Ciebie praktyczne ćwiczenia,
-rozwój ciała – ktoś przygotował dla Ciebie jedzenie i przekąski,
-rozwój umiejętności negocjacyjnych,
-rozwój umiejętności słuchania,
-nowe relacje.

Nasz zysk: Budujemy Liderów w kolejnych pokoleniach – budujemy siebie, budujemy Ciebie, rozwijamy projekt, uczymy się od siebie nawzajem (od Ciebie też).

Wszyscy zyskujemy!

Czy czujesz się usatysfakcjonowany czy też jeszcze coś potrzebujesz wynegocjować, aby móc pojawić się na najbliższym spotkaniu?

Nie ma na co czekać! Zapisz się już teraz:
 

 

Zły, dobry i… Twój?

Zły. A może tylko nienajlepszy…

Młody facet postanowił otworzyć własny biznes w branży, na której się dobrze znał. Wynajął ziemię od rodziny przy trasie wojewódzkiej, postawił na niej budynek i otworzył zakład mechaniczny. Świetna lokalizacja nabijała mu klientów. Znakomici mechanicy wprawiali w zachwyt właścicieli szwankujących samochodów. Części do nabycia w sklepie za ścianą. Największy problem, z jakim się zmagał, stanowiła duża ilość klientów. Było też inne wyzwanie. Małe. Maleńkie, które zgniotło jego biznes.

Pięćset metrów od zakładu stał sklep spożywczy z szerokim asortymentem alkoholowym. A obok sklepu stał stolik z parasolem. Idealne miejsce na chwilę zapomnienia po nużącym dniu pracy przy małym browarku. Jeden z dwóch mechaników szybko spostrzegł, że stolik z parasolem stał się tym miejscem, gdzie należy szukać szefa, gdy nie ma go w zakładzie. Przerwy w pracy robiły się coraz częstsze i dłuższe. Klienci zaczęli narzekać na przedłużające się terminy napraw, na psującą się komunikację z niezadowolonym od nadmiaru pracy właścicielem. Mimo atrakcyjnej lokalizacji rezygnowali z usług zakładu i szukali innych miejsc, gdzie mogliby naprawiać samochody. Główny mechanik opuścił tonący okręt, gdy pomimo upomnień szef nie zrywał z toksycznym zwyczajem.

Dziś budynek przy szosie wojewódzkiej stoi pusty. Niewielu pamięta okres świetności. Były szef zakładu już nie świętuje, a topi smutki w alkoholu. Wydawać by się mogło, że sprawa jest oczywista. Pijesz – daleko nie zajedziesz. Facet wpadł w alkoholizm, upadł i aż dotąd się nie pozbierał. Ale czy z jego perspektywy też na początku widać było bezdenną studnię picia na końcu tej drogi? Może to tylko nienajlepszy nawyk był, nic więcej? Jedno piwko raz po raz.  Cóż to szkodzi. Taki sobie nawyk jak każdy inny…

Dobry, a może po prostu taki „ok”.

„Po prawie trzydziestu latach koledzy ze szkoły rolniczej wciąż mi wypominają, że na praktykach w gospodarstwie mojego ojca połowę czasu się pracowało, a połowę sprzątało się po pracy” – wspominał na jednym z naszych spotkań gość specjalny, Jakub Jazdon, prezes firmy Onix, która daje pracę przeszło trzystu pracownikom. „Do naszego gospodarstwa i zakładu przyjeżdżają dzisiaj przedstawiciele firm zagranicznych, klienci, kadry ośrodków akademickich i nie mogą się nadziwić, że mamy tak czysto, że przy wielkiej wydajności naszego przedsiębiorstwa, jesteśmy w stanie utrzymać tak porządek.”

„Każdy dzień pracy zaczynamy i kończymy modlitwą, bo gdyby nie Bóg nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem dzisiaj. Bez Niego nic bym nie osiągnął. Od Niego wszystko jest to co posiadamy i do Niego to należy.”

To tylko dwa ciekawe zwyczaje, którymi podzielił się nasz gość. Jednak zwyczaje sprawdzone w życiu. Czy to były jedyne składowe jego życiowego sukcesu? Pewnie nie, ale myślę, że stanowiły dobry i mocny start.

Twój?

Dwie prawdziwe historie dwóch różnych ludzi.  Odmienne nawyki, które przyniosły swoje żniwo. Opowieści o zepsutym zakładzie naprawczym i o uporządkowanym zarządzaniu. A jaka będzie Twoja historia, Twoja droga? Dokąd Ciebie poprowadzą Twoje zwyczaje?  W jakie nawyki inwestujesz? Co potrzebujesz zmienić i poważnie przepracować? I to już dziś – zanim będzie za późno. Jaki nawyk wzmocnić, a jaki wyplenić? Co Ci umyka? Od nawyku zaczyna się porażka i sukces, bo nawyki tworzą charakter – zaplecze lidera, zaplecze każdego człowieka.

Przyjdź na nasze spotkanie i sprawdź, jak możesz pracować nad swoimi nawykami:

24/04/2017 godz. 19:00 – 21:00
Warsztat II „Wizja + Priorytety”
ul. Nowoursynowska 154A.

Ja sam już pisząc ten wpis mam swoje autorefleksje i widzę, że po prostu nie może mnie nie być na tym warsztacie. A czy Ty możesz sobie pozwolić na nieobecność? Którą drogę wybierzesz? Czy zabłądzisz do nas na spotkanie?

Jak Ci idą zmiany?

Mamy czas zwany Wielkim Postem, więc dorzucę Ci kilka pytań do rachunku sumienia.

Jak Ci idzie realizowanie postanowień?

Czy jesteś zadowolony z siły swojej silnej woli?

Jak Ci idzie unikanie pokus?

Dobra wystarczy. Zanim wpadniesz w spiralę wyrzutów sumienia pozwól, że podzielę się z Tobą pewną obserwacją, którą przedstawiła nam Angelika Chimkowska, nasz gość specjalny na naszym spotkaniu pt.: „Zmiana – dlaczego się nie udaje i co zrobić inaczej?”

Jesteś gotowy? A Ty gotowa?

Otóż ludzie określani mianem tych, co mają silną wolę, rzadko wystawiają swoją wolę na próbę i stawiają się w obliczu pokusy. Oni po prostu wybierają coś innego!

Zatem zamiast dziś wieczorem odpoczywać przed telewizorem zajadając się chipsami i czekoladą dla rozładowania emocji, pójdź na długi spacer!

Zamiast wpadać w wyrzuty sumienia z powodu pokusy, wybierz wybieranie czegoś innego. Zamiast poczucia winy wybierz rozwój i poczucie satysfakcji ze zrealizowanej decyzji!

To tylko jedna z wielu istotnych myśli, z ostatniego spotkania, niezwykle pomocnych we wprowadzaniu zmian. Ale ono już było, minęło i nic tego nie zmieni. Dlatego zapraszam Cię na kolejne dwa spotkania już dziś, abyś nawet teraz mógł wybrać inspirujący i przemieniający życie wieczór z nami zamiast czegoś innego:

Dołącz do wydarzenia. Dołącz do pozytywnych zmian. Daj się zbudować jako lider i buduj z nami liderów!

Jeśli nie załapałeś się na spotkanie o zmianach, to polecam Ci książkę Angeliki: PSYCHOLOGIA ZMIANY W ŻYCIU I BIZNESIE.

Życzę wielu owocnych zmian w Twoim życiu!!!

Jak Ci idą zmiany?

Już jutro pierwszy kwietnia. Jak myślisz, czy będzie śmiesznie, gdy jutro spojrzysz do swojego notatnika, przejrzysz postanowienia noworoczne i zrobisz sobie ewaluację postępów? Gdzie jesteś ze swoimi życiowymi zmianami: do przodu, do tyłu, a może one jeszcze nie wróciły z Sylwestra?

Nie będę Cię zanudzać psychologicznymi teoriami porzucania postanowień. Pamiętaj, że jutro jest prima aprilis, więc jeśli masz sobie coś do wyrzucenia w kwestii zmian to przeanalizuj je jutro i pozwól sobie z nich pośmiać.

Potem weź kalendarz i dokonaj w nim takich zmian jakich trzeba, abyś był na naszym spotkaniu w poniedziałkowy wieczór. Skoro już wiesz, że upragnione przez Ciebie zmiany nie dokonały się samoistnie, to przyjdź i dowiedz się jak zadbać o to, aby wprowadzić je w życie!

Już w najbliższy poniedziałek!!! Więcej tutaj:

http://eepurl.com/cI_dRP

Budując Liderów w Majówkę na Mazurach

„Wpływ na innych wywiera każdy.

Każdy też wybiera czy ten wpływ jest świadomy czy nieświadomy.”

Krzysztof Jędrzejewski

Celem Budując Liderów jest wspieranie w rozwoju liderów i osób zainteresowanych tematyką wywierania wpływu. W Majówkę 2017 (29.04-2.05) po raz kolejny postaramy się wydobyć to co najlepsze z kilkudziesięciu osób związanych ze środowiskiem naukowym. Na Mazurach, w Dorotowie k. Olsztyna, podczas 3. edycji GoPhD swoje wykłady i warsztaty poprowadzą członkowie zespołu Budując Liderów:

Dariusz Wit – „Czyimś śladem – jak ułatwić osiąganie celów, czyli o mentoringu

Krzysztof Góra – „Pierwszy nawyk skutecznego naukowca: proaktywność

Jesteś doktorantem, młodym naukowcem lub studentem kończącym wkrótce studia? Dołącz do nas! 

W ramach integracji organizatorzy zaplanowali dla Ciebie:

  • Naukę z instruktorem oraz grę w golfa na profesjonalnym polu golfowym klasy mistrzowskiej
  • Pobyt w Parku Rozrywki – atrakcje m.in. na strzelnicy i w parku linowym
  • Zwiedzanie Starego Miasta i czas wolny w Olsztynie
  • Gry i zabawy integracyjne

Będzie także możliwość relaksu i spacerów po najbliższej okolicy wokół Jeziora Wulpińskiego.

GoPhD to:

  • Połączenie konferencji i wyjazdu integracyjnego
  • Możliwość poznania nowych osób na podobnym etapie życia
  • Wyższa kultura integracji
  • Inspirujące wykłady i warsztaty, m.in. „Sztuka wystąpień publicznych – odważ się mówić!” i „Jak zaistnieć w środowisku naukowym”.

Chcesz spędzić Majówkę z Budując Liderów? Znasz kogoś, kto mógłby być zainteresowany wyjazdem integracyjno-naukowym dla naukowców? Więcej szczegółów oraz zapisy na:

 

Web – www.gophd.pl

Wydarzenie Facebook – https://www.facebook.com/events/598974973635383/

 

Film z pierwszej Edycji –  www.facebook.com/GoLeaders/videos/1139474689459166/

Warsztat I: „Nawyki + Proaktywność”

Czym są nawyki i jak je kształtować?

Czy skuteczny lider powinien być zależny, niezależny czy współzależny? Jakie czynniki w największym stopniu determinują to, co robisz i jaki jesteś: genetyka, dzieciństwo, środowisko czy siła wyższa? Jak przejmować inicjatywę i brać na siebie odpowiedzialność?
Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się podczas I warsztatów z „7 nawyków skutecznego lidera”, które odbędą się 20 marca!

Już dziś zapisz się na to spotkanie i kolejne tutaj.
„7 nawyków skutecznego lidera” to cykl 4 warsztatów, które przybliżą Cię do doskonałości i dojrzałości w dziedzinie przywództwa.
Otrzymasz wiedzę i umiejętności, które są pomocne w odnoszeniu zwycięstw, zarówno w życiu prywatnym jak i w działalności publicznej.

Zaplecze Lidera 2 to specjalny program rozwoju przywództwa, dzięki któremu, ponownie będziemy mieli okazję poznać osoby, które od lat zajmują się wywieraniem wpływu na innych, tworzą i budują firmy, przewodzą organizacjom, motywują, szkolą, wspierają.

Pragniemy stworzyć dla Ciebie miejsce, gdzie będziesz mógł:
-uczyć się od praktyków wywierania wpływu,
-poznać ich osobiście,
-poznać ludzi, którzy tak jak Ty chcą poznawać czym jest dziedzina przywództwa i chcą wywierać pozytywny wpływ na świat,
-nabyć nowych umiejętności do pracy nad nawykami i charakterem, nad wywieraniem pozytywnego, świadomego wpływu.

Zapisz się już teraz!


Więcej szczegółów dotyczących cen, opisów gości specjalnych znajdziesz na naszej stronie: www.budujacliderow.pl

Silne plecy

Pewnie już jesteś w tym wieku, by wiedzieć, że ludzie nie wyskakują z kapusty. Nie rosną na drzewach, nie spadają z nieba. Człowiek pochodzi z człowieka. W ten sposób każdy z nas jest częścią niezwykłej przygody, niebywałej historii, historii swojej rodziny. Każdy z nas ma odziedziczone w genach nie tylko zdrowie czy skłonności, ale również ogromny zasób doświadczeń, przez które przeszli nasi rodzice, dziadkowie. Możesz z tych skarbów wydobywać to co będzie Cię umacniać i wieść przez życie albo z tego zrezygnować i zacząć wszystko od zera. W dużej mierze sam decydujesz czy czerpiesz siłę z tego co już za plecami.

Być może tak nawet musisz – zacząć od zera.

To jedno spotkanie już się odbyło. Mam dla Ciebie jeszcze kilka. Zapisz się na kolejne tutaj: https://goo.gl/forms/eYQWQ1pkgp9oJJwH2

Niemniej gość naszego spotkania, Jakub Jazdon, z pasją opowiadał jak wielką siłą i motywacją w jego życiu była i wciąż jest postawa jego pradziadka walczącego za wolność, dziadków, rodziców. A pod sam koniec historii wspomina o sobie i braciach, z których pomocą prowadzi dużą firmę zaopatrującą sieć Biedronka w cebulę. Doskonale zdaje sobie sprawę, że jego życie nie stanowi odrębnego opowiadania. Kontynuuje to co rozpoczęli jego przodkowie, daje się nieść czemuś, co dziś wielu wydaje się już niemodne – tradycji, wierze, historii.

Być może jeszcze masz szansę poznać swoją historię, która da Ci siłę. Być może wolisz o niej zapomnieć. Jednak Ty dzisiaj możesz zacząć tak żyć, by kolejne pokolenia z dumą patrzyły wstecz na Ciebie i czerpały inspirację z Twojego przykładu. W ten sposób „nie wszytek umrzesz”, lecz staniesz się dla innych ich silnymi plecami.

—-
Naszych gości trudno spotkać na ulicy. Przeważnie są zabiegani, zapracowani. Zapraszamy ich specjalnie dla Ciebie. Więc niech Ciebie nie zabraknie!

Mamy w zanadrzu nieprzeciętne, najwyższej jakości spotkania, które mają pomóc Ci w odnoszeniu sukcesów, lepszym życiu. Wykorzystaj okazję i weź udział w naszych spotkaniach.

Aby ułatwić Ci udział znaleźliśmy sponsora, dzięki, któremu mogliśmy zniżyć ceny. W czym jeszcze możemy Ci służyć?

Zapisy na kolejne spotkanie są dostępne tutaj: https://goo.gl/forms/eYQWQ1pkgp9oJJwH2

 

Warsztat IV: „Synergia + Inwestowanie”

Podczas IV, ostatnich już warsztatów „7 nawyków skutecznego lidera”, dowiesz się jak zbudować godny zaufania zespół, z którym będziesz mógł realizować nawet najbardziej twórcze przedsięwzięcia. Inaczej spojrzysz też na różnice pomiędzy ludźmi, z którymi przychodzi Ci współpracować. Zajęcia będą bardzo praktyczne. Nauczymy się na przykład jak ostrzyć piłę.
Bądź z nami 19 czerwca!

Adam Mariuk

Dzisiaj chcemy Ci przybliżyć sylwetkę naszego czwartego gościa, który 5 czerwca opowie na temat „Kolejna lista cech dobrego lidera, może tym razem skuteczna?”.
Adam Mariuk ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Obecnie pełni stanowisko Partnera w Dziale Doradztwa Podatkowego, w firmie Deloitte, z którą jest związany od 2004 r. W ramach swojej pracy zarządza zespołem kilkudziesięciu osób oraz odpowiada za całość zarządzania Talentem w Dziale Podatkowym. Prywatnie Adam jest mężem jednej Żony oraz miłośnikiem książek niebiznesowych.